Хакери на ходу перехопили керування автомобілем

Хакери, один з яких раніше працював на Агентство національної безпеки США, в ході експерименту зуміли перехопити керування автомобілем. Про це повідомляє Wired.

Колишній співробітник АНБ Чарлі Міллер і директор відділу автомобільної безпеки компанії IOActive Кріс Валасек в ході експерименту змогли взяти під контроль Jeep Cherokee журналіста Wired, що рухався зі швидкістю близько 110 кілометрів на годину.

Як розповів сам журналіст, в його автомобілі раптово на повну потужність включився кондиціонер, потім магнітола перебудувалася на іншу станцію і вимкнути її виявилося неможливо. Після цього хакери включили двірники і залили омиває рідиною лобове скло, відключили гідропідсилювач і знизили потужність двигуна, а на завершення вивели свої знімки на екрані бортового комп’ютера.

Міллер і Валасек, як пояснює видання, отримали доступ до комп’ютера позашляховика через інформаційно-розважальну систему Uconnect. Вони поміняли прошивку, запровадивши в неї шкідливий код. Зроблено це було для того, щоб показати вразливість сучасних автомобілів, напханих електронікою з можливістю виходу в інтернет і дистанційним управлінням додатками.

«Якщо споживачі не усвідомлюють цю проблему, вони повинні її усвідомити і почати скаржитися на автовиробників. Якась помилка в програмному забезпеченні, швидше за все, призведе до чиєїсь смерті », – зазначив Міллер.

Експеримент вже викликав резонанс в Конгресі США, повідомляє USA Today. Два конгресмена, Ед Маркі і Річард Блюменталь, оголосили про намір розробити закон про нові федеральних стандартах, які будуть покликані захистити електронну начинку автомобілів від кіберзлочинців.

lenta.ru

 

Вам також має сподобатись...