Прем’єрство Гройсмана для відносин між Україною і Заходом створює проблеми

Західні політики сподівались, що новий український уряд очолить людина, яка не має зв’язків зі старою системою.

Таким кандидатом, за словами німецького політолога Андреаса Умланда , Європа вважала нинішнього міністра фінансів Наталію Яресько. Водночас він зауважив, що про Володимира Гройсмана на Заході знають мало.

Він був мером Вінниці і спікером парламенту. Думаю, про нього поки не буде чітких думок. На мій погляд, для Заходу головною проблемою є те, що прем’єром не стала Наталя Яресько,— додав Умланд.

На його думку, за останні півтора року Яресько зробила собі хорошу репутацію, тому у випадку її прем’єрства було б чітке уявлення про новий український уряд.

Є підозра, що Гройсман — представник старої системи. Він не є новою фігурою в українській політичній еліті, як Яресько або Абромавичус, і це створить передумови для припущень, що стара система збережеться. Тому якийсь час Захід не зможе скласти певну думку про Гройсмана і буде моніторити його дії,— підсумував політолог.

Нагадаємо, позачерговий з’їзд партії БПП прийняв резолюцію, в якій закликав до висунення кандидатури Володимира Гройсмана на посаду прем’єр-міністра.

На думку експерта, західні лідери будуть якийсь час вичікувати.

Політична криза в Україні спровокувала невдала відставка Кабінету Міністрів: 16 февраля робота уряду в 2015 році  була визнана незадовільною , однак Верховна Рада  не змогла прийняти резолюцію про недовіру  Кабміну.

В даний час  тривають переговори про переформатування коаліції і Кабінету Міністрів . Серед можливих наступників нинішнього прем’єра  називали міністра фінансів Наталію Яресько ,  спікера парламенту Володимира Гройсмана , польського реформатора  Лєшека Бальцеровича , одеського губернатора Михайла Саакашвілі  і секретаря РНБО Олександра Турчинова.

22 березня Яресько вперше оголосила, що готова сформувати уряд , а 24 березня стало відомо, що Блок Петра Порошенка  вніс кандидатуру Гройсмана на пост прем’єра .

за матеріалами gordonua.com

Вам також має сподобатись...