Вчені руйнують стереотип про воду

Людська кров, серце і головний мозок містять близько 75% води, легкі – 83%, а кістки складаються з неї на 34%. Коли вміст води в організмі падає на 2%, відчувається сильна втома.При зниженні на 10% можуть виникнути серйозні проблеми зі здоров’ям. Як повідомляє новинне агентство Mental Floss , незважаючи на поширену думку, що щодня потрібно дуже багато пити, вживання води як у великому, так і в малій кількості призводить до поганого самопочуття.

Вода необхідна для змазування суглобів і регулювання температури тіла. При нестачі води мозок починає стискатися, в результаті чого з’являються головні болі, стає важко виконувати будь-яку фізичну або розумову роботу. Якщо ж в організмі надлишок води, то клітини починають набухати, що в крайніх випадках призводить до летального результату.

Міф про “восьми склянках в день” виник в середині XX століття і до сих пір залишається джерелом нескінченних суперечок учених. Однак експерти кажуть, що не існує єдиної формули щодо необхідної кількості води. Все залежить від індивідуальних особливостей людини – її здоров’я, ваги, віку, рівня активності і навколишнього середовища.

 

джерело

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь