Як зберегти шлюб?

Запропонована стаття буде корисна для всіх подружніх пар: для тих, хто розчарований своїм шлюбом, і для тих, хто цілком задоволений ним; для тих, хто відчуває, що колишня свіжість почуттів зникла, і для тих, чия любов стала ще глибшою і сильнішою. Нижче ти знайдеш кілька практичних порад, покликаних допомогти тобі будувати своє подружнє життя на міцному фундаменті Христі.
Але, щоб ці поради дійсно принесли плоди, нічого при цьому не очікуй від свого супутника життя. Так-так, це не помилка: не очікуй нічого. Ці поради спрямовані на те, щоб допомогти особисто тобі впустити Христа у ваш шлюб якнайповніше, надихнути тебе в усьому уподібнитися Ісусові, щоб, як Він, служити людині, з якою ти пов’язаний шлюбними узами. Насмілься, спробуй. Можливо, незабаром ти захочеш поділитися з іншими через наш журнал тими змінами, які відбудуться в тобі та у твоїй сім’ї.

Порада перша: молися щодня
Чи щасливий твій шлюб чи не дуже, найперше і найголовніше, що ти маєш робити, — це щодня просити Бога благословляти твого чоловіка/жінку та всю твою родину. Скажи Христу, що ви обоє маєте потребу в Його благодаті для зміцнення вашої сім’ї. Потім проси Його прийти у ваш шлюб незалежно від бажання твого чоловіка/ жінки. Віддай Богові центральне місце у вашому шлюбі.
Це особливо необхідно в нашому світі, схильному применшувати роль Господа в сімейному житті або взагалі зводити її нанівець. Коли ж участь Бога обмежена до мінімуму, чоловік і жінка починають вимагати одне від одного здійснення своїх неможливих сподівань. Вони очікують лише одне від одного допомоги у вирішенні всіх труднощів, задоволення усіх своїх емоційних потреб, сприяння повній самореалізації. Не отримуючи всього цього, розчаровуються, ображаються. виповнюються гіркотою.
Звичайно, ти маєш любити свого чоловіка/жінку всім серцем. Звичайно, він/вона покликаний допомагати тобі у всьому і задовольняти твої глибинні потреби. І само собою, твій чоловік/жінка покликані допомогти вгамувати твою спрагу любові. Але коли Бог зведений до малозначущого спостерігача або взагалі не допущений у шлюб, нема рації очікувати від свого супутника неможливого. Таке ставлення не принесе бажаного плоду!
Ісус Христос прагне надолужити всі наші глибинні людські потреби Своїм миром, силою, любов’ю. Саме тому святий апостол Павло говорить нам: «Моліться без перерви» (1 Сол 5,17). Саме тому святий Петро наказує нам віддавати всі свої тривоги Богові, щоб пізнати Його турботу про нас (див. 1 Пт 5,7). Є багато шляхів спілкування з Богом: ми можемо зустрічатися з Ним у Святій Літургії, молитися до Нього вдома, слухати Його голос у Святому Письмі. Ти покликаний молитися за свого супутника, просячи Бога задовольнити його потреби, щоб не нести цей тягар самотужки. Дивно, як багато можуть зробити кілька хвилин щоденної молитви!

Порада друга: усуньте негативізм, посильте любов.
Коли шлюб переживає кризу, до оселі входять руйнівні, злі слова. Це можуть бути докори, обвинувачення, прокльони, образи, просякнуті осудом. Диявол, князь темряви, полює за образливими словами і використовує їх аби посіяти чвари між чоловіком і дружиною. Навіть у здорових шлюбах образливі зауваження створюють тріщини, в які може проникати зло.
Ісус Христос дав тобі заповідь любити свого супутника життя, як самого себе. Він закликав благословляти, а не проклинати. Він ска¬зав, що християни мають відрізнятися своєю любов’ю одне до одного. Тому проси, щоб Святий Дух допоміг вам зупинити різкий осуд, несхвальні зауваження, жорстокі інтонації і провокації. Така усна образа лише знищує в іншому впевненість у собі, вселяє в нього почуття безнадії та нікчемності або викликає ворожість у відповідь.
Як ми можемо втихомирити свій настрой і любити один одного, як полюбив нас Христос? Він обіцяв: якщо ми перебуваємо в Ньому і дозволяємо Йому перебувати в нас, то можемо просити про що тільки побажаємо – і це нам буде дано( пор.Йн.15,7). Щосили прагни перебувати в єдності з Христом впродовж дня, даючи Йому свободу виявляти Свою любов, щоб ти побачив свого чоловіка(жінку) очима Христа. Ти почнеш відчувати дію Його благодаті, яка подарує тобі нову здатність любити. По цій любові ти пізнаєш, що Бог діє у твоєму серці та у твоєму шлюбі.
Що стосується практичного підходу, то шукай способу змінити домашню атмосферу. Використовуй кожну можливість виявляти любов. Наприклад, приготуй особливий сніданок і принеси його в постіль. Купи без будь-якого приводу квіти або напиши освідчення в коханні, якщо можливо, у віршах. Частіше посміхайся, хвали і дя¬куй за будь-яку допомогу і підтримку. Такі невеликі знаки любові допоможуть тобі перебороти стереотип сприйняття чоловіка /дружини.

Порада третє: пробачайте!
Ісус Христос сказав: якщо ми прощаємо, то будемо прощені, а якщо ні, то не будемо прощені. Ми чуємо ці слова так часто, що звик¬ли до них і пропускаємо повз вуха. Іноді ми не прощаємо або не просимо прощення через гординю, іноді нам заважає зробити це біль образи. Але ми маємо пам’ятати: непрощений гріх перекриває шлях потокам любові і милосердя. Він розділяє.
Сумно, але факт, що гріх живе і навіть процвітає в нашому світі. Всі ми грішники, які чинимо гріх добровільно або мимоволі. Твої гріхи завдають рани твоєму чоловіку/дружині, вони ранять ваших дітей. Чим частіше ми прощаємо і просимо прощення, тим більше миру в наших оселях. Життя сповнене духовної боротьби. Часто наші родини переживають непорозуміння, натикаються на егоїзм один одного.

Порада четверта: цінуйте один одного і виявляйте доброзичливість.
На жаль, закономірним є те, що чоловік і жінка так по-різному і часто виявляють свою прихильність одне до одного в перші роки спільного життя, а згодом їхня любов начебто впадає в сплячку. Як ти поводишся щодо свого чоловіка/дружини? Чи виявляєш прихильність до нього/неї? Чи дякуєш за добрі справи? Наприклад, за приготовлений обід або проведений з дитиною вільний час? Чи даєш зрозуміти, що цінуєш турботу чоловіка/жінки про тебе? Наприклад, коли ти хворий, або коли твій супутник, не очікуючи твого прохання, зробить щось по господарству? Не вважай, що все це не вимагає подяки, бо це, мовляв, само собою розуміється! Використовуй кожну можливість висловити свою подяку.
Чоловік і жінка мають постійно виявляти свою прихильність одне до одного, Поцілунок вранці, на прощання, за сімейним столом, наприкінці дня повинен бути нормою поведінки. Тримайтеся за руки, коли йдете разом. Сядьте поруч, коли дивитеся телевізор. Обійміть одне одного. Ці знаки любові не тільки надихають твого чоловіка/ жінку, вони є свідченням любові до ваших дітей і важливі для формування в них почуття захищеності і непорушності домашнього вог¬нища. Пам’ятай: Господь прагне занурити всіх нас у Свою безмежну любов — і Він закликає тебе робити те саме для твого чоловіка/дружини.

Покладайтеся на Бога.
Бог знає, що в кожному шлюбі є свої слабкі місця. Але, незважаючи на наші недоліки. Він сіє насіння життя в кожен шлюб, щоб ми прославили Його і принесли плоди для Його Царства. Немає рації очікувати зміцнення шлюбних стосунків, нічого при цьому не роблячи, але цілком можливо побачити покращення шлюбу, якщо віддаєш час молитві і прикладаєш для цього власні зусилля, спрямовані на зростання в любові.
У цій статті ми запропонували кілька простих порад для зміцнення наших родин, але головне – усвідомити, що все тут написане обертається навколо однієї істини: Бог хоче перебувати в кожному з нас і вдихати життя в наші родини через Свого Сина. У таїнстві Вінчання присутній Сам Христос, щоб наставляти нас, освячувати і допомагати будувати щасливий шлюб. Він також хоче допомогти нам вести і наших дітей у Його світло. Із серцем, сповненим сподівання, проси Святого Духа вести вашу родину Господніми шляхами. Щосили намагайся виконувати все, про що б Він тебе не попросив. Хай благословить твої зусилля Господь!

Джерело

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь